Aasta eurooplane 2024

Aasta eurooplase hääletus on lõppenud. Võitja kuulutatakse välja 9. mail Euroopa päeva seminaril.

Euroopa Komisjoni Eesti esindus ja Euroopa Liikumine kutsuvad kõiki valima aasta eurooplast 2024! Aasta eurooplase aunimetus on tunnustus silmapaistva töö eest Euroopa väärtuste eest seismisel ja Eesti rolli tugevdamisel Euroopa Liidus.

Tänavu täitub Eestil Euroopa Liidus 20 aastat, sel puhul anname välja ka aastate eurooplase tiitli inimesele, kes on kõigi nende aastate jooksul panustanud Eesti teekonda Euroopa Liidus. Tiitli saaja valib välja žürii.

 

Kristi Raik

Euroopa julgeoleku ja välispoliitika ekspert, kes on aidanud Eesti inimeste jaoks lahti mõtestada meie kohta Euroopas ja mõista paremini Euroopa välis- ja kaitsepoliitika suundumusi.

Kusti Salm

Kaitseministeeriumi kantsler, kes on oluline Euroopa kaitsepoliitika kujundaja, seisab tugevalt Eesti huvide eest ELis ning töötab selle nimel, et Eesti ja Euroopa oleksid kaitstud.

Anna Hints

Filmirežissöör, kes on oma loominguga tutvustanud Eestit Euroopas ja mujal maailmas ning võtnud sõna naiste- ja lastevastase vägivalla teemal.

Valimise kord

Poliitika, ettevõtluse, meedia ja ELi institutsioonide esindajast koosnev neljaliikmeline žürii on 2024. aasta eurooplase tiitlile esitanud kolm kandidaati.

Nende seast teeb lõpliku valiku rahvas. Selleks hääleta oma lemmiku poolt!

Aasta eurooplase ja aastate eurooplase kuulutavad välja peaminister Kaja Kallas ja Euroopa Liikumise juht Petros Fassoulas 9. mail Euroopa päeva seminaril Vabamus.

Lisateavet saab e-posti aadressilt [email protected]  või [email protected]

„Aasta eurooplane 2024“ žürii

Evelin Kaldoja, ajakirjanik

Taimar Peterkop, riigisekretär

Indrek Kasela, ettevõtja

Vivian Loonela, Euroopa Komisjoni Eesti esinduse juht

This survey has no published questions.